Залишити Запит

Давальницька схема


Дана схема підходить для компаній, які володіють виробництвом, які займаються виробництвом товарів, переробкою і зберіганням сировини. Схема виробництва на давальницькій сировині - це виробнича діяльність, пов'язана з переробкою на умовах договору підряду сировини замовника з передачею йому готової продукції. Давальницька сировина закуповується на митній території України іноземним замовником тільки за іноземну валюту. Експорт товарів без фактичного вивезення з митної території України митними органами не оформлюється.

Оплата ввізного мита, податків та зборів (крім оплати митних процедур) проводиться українським виконавцем шляхом видачі простого векселя (або письмового зобов'язання) державної податкової інспекції за місцем реєстрації виконавця. Термін цього векселя погашення не більше ніж 90 календарних днів з моменту оформлення ввізної вантажної митної декларації, при цьому на ній ставиться відмітка "Давальницька сировина". Слід зазначити, що сума векселя, визначається, згідно контракту на переробку давальницької сировини в тій же валюті.

Вексель погашається при вивезенні готової продукції за межі митної території України, при цьому компанія не платить податки і збори (код преференції 31), а товар не підлягає ліцензуванню і квотуванню. Що б погасити вексель потрібно надати до податкової інспекції копії вивізної вантажної митної декларації.

Підставою для митного оформлення готової продукції, що вироблена з давальницької сировини, закупленої на митній території України, є подання українським виконавцем органові митного контролю:

  • Копії ввізної вантажної митної декларації
  • Копії векселя
  • Копії контракту на придбання іноземним замовником сировини в Україні
  • Довідки уповноваженого банку України про надходження іноземної валюти на рахунок українського постачальника сировини.

Українська компанія виробник продукції отримує нульову ставку з експорту послуг з переробки, головне, що б продукція покинула митну територію України.

Якщо постачальником в давальницьку схему поставити офшорну компанію, ми отримаємо схему, що дозволяє оптимізувати податки. Офшорна компанія закуповує сировину і укладає контракт на переробку давальницької сировини. У вартість переробки не включається ПДВ, так як здійснюється експорт послуги і діє нульова ставка. У цій схемі потрібна довідка з ТПП про підтвердження технологічного процесу виготовлення готової продукції. Готова продукція відправляється замовнику не обкладається податками і зборами та не підлягає ліцензуванню, квотуванню.