Залишити Запит

Лізингова схема


Лізингова схема - оригінальний спосіб використання іноземних офшорних компаній. Схема міжнародний лізинг широко застосовується в двох випадках: для перекладу фінансових коштів за кордон на законних підставах, які в подальшому в залежності від цілей і завдань власника офшорної компанії можуть розміщуватися в іноземних банках, для зворотного реінвестування в Україну.

Відповідно до Закону про лізинг об'єктом лізингу може бути як нерухоме, так і рухоме майно, необхідне в господарській діяльності підприємства-резидента.

Суб'єкти господарської діяльності в Україні, які переміщують через митний кордон України об'єкти лізингу (оренди) згідно з укладеними зовнішньоекономічними договорами, повинні керуватися Порядком № 83. У цьому Порядку зазначено, що терміни «оперативний лізинг» і «лізингові платежі» необхідно трактувати згідно з нормами Закону про лізинг, а терміни «оренда (орендні операції)», «основні фонди» - відповідно до норм Закону про прибуток.

Лізинг - це підприємницька діяльність, яка спрямована на інвестування власних чи залучених фінансових коштів і полягає в наданні лізингодавцем у виключне користування на визначений строк лізингоодержувачу майна, що є власністю лізингодавця або набувається ним у власність за дорученням і погодженням з лізингоодержувачем у відповідного продавця майна, за умови сплати лізингоодержувачем періодичних лізингових платежів.

Міжнародний лізинг - це договір лізингу, що здійснюється суб'єктами лізингу, які перебувають під юрисдикцією різних держав, або в разі якщо майно чи платежі перетинають державні кордони (п.2 ст.4 Закону про лізинг).

Договір міжнародного оперативного лізингу укладається у формі двостороннього письмового угоди між лізингодавцем і лізингоодержувачем і повинен відповідати вимогам законодавства України. При цьому в договорі повинні бути обов'язково відображені істотні умови, до яких згідно ст.7 Закону про лізинг відносяться:

 • найменування сторін
 • об'єкт лізингу (склад і вартість майна), умови та терміни його поставки
 • термін, на який укладається договір лізингу
 • розмір, склад та графік сплати лізингових платежів, умови їх перегляду
 • умови повернення об'єкта лізингу в разі банкрутства лізингоодержувача
 • умови страхування об'єкта лізингу
 • умови експлуатації і технічного обслуговування, модернізації об'єкта лізингу та надання інформації щодо його технічного стану
 • умови реєстрації об'єкта лізингу
 • умови повернення об'єкта лізингу після закінчення терміну дії договору
 • условия досрочного расторжения договора лизинга
 • відповідальність сторін
 • дата і місце укладення договору

Припустимо, Вам необхідно придбати за кордоном будь-яке обладнання або товар. Створюються класична офшорна і оншорні компанії. Офшорна компанія видає кредит оншорній компанії. Оншорна компанія набуває необхідне обладнання або товар і укладає лізинговий договір з українською компанією (застосовується договір про уникнення подвійного оподаткування).

Після передачі обладнання в лізинг, українська компанія виплачує регулярні лізингові платежі кіпрській компанії. Оншорні компанія перераховує гроші на офшорну компанію у вигляді погашення кредиту і % по кредиту. Українська компанія отримує офіційний канал перерахування грошових коштів в офшор. Лізингові платежі відносяться на собівартість, що істотно може знизити податкові виплати цього підприємства.